top of page

EUROKLIMAT ekoloģiskie propāna (R290) čilleri - T/c "Aleja"

Updated: Aug 19, 2022

BEIJER REF Latvia, sadarbībā ar PROLATIO Aukstumapgāde, ir piegādājuši vienas no pirmajām šāda veida iekārtām Latvijā, kas izmanto dabai draudzīgu aukstuma aģentu R290.

Tirdzniecības centram “Aleja” Ziepniekkalnā, Vienības gatvē 194a, kura kopējā platība sasniedz teju 12 000 kvadrātmetrus ir uzstādīti seši, EUROKLIMAT S.P.A., ar Propāna (R290) gāzi darbināmi gaisa dzesējamie čilleri ar kopējo jaudu: 1,07MW

EUROKLIMAT R290 čilleru izkraušana.

R290 gāze un EC ventilatoru motori ļauj šim iekārtām darboties arī ziemas laikā, kā arī ir ar aukstu energoefektivitāti. Tas ir saistīts ar tās termodinamiskajām īpašībām, kas saistītas ar zemo dispersijas procentuālo daudzumu, kas notiek enerģijas pārveidošanas laikā.

Jo tuvāk šis procents nonāk līdz nullei, jo augstāka ir energoefektivitāte.
R290 izmanto rūpniecības un komerciālajās sistēmās kā alternatīvu citām gāzēm kurām ir lielāka ietekme uz vidi, piemēram, R410A vai R134a.

R290 čillera iekārtas uzstādītas uz TC Aleja jumta.

Propānam ir vairākas stiprās puses, ieskaitot tā energoefektivitāti un zemu GWP (indekss, kas mēra gāzes ietekmi uz globālo sasilšanu). Tās īstermiņa noturība atmosfērā ir vēl viens iemesls, kāpēc šai gāzei ir maza ietekme uz vidi. Turklāt, ja salīdzinām to ar daudz agresīvāko kolēģi R410A, propānam ir vairāk priekšrocību un ieguvumu.
“R290 kā aukstumaģenta lietošana ir derīga alternatīva citām gāzēm, kuras iegūst no ķīmisku vielu maisījumiem, un tā garantē ilglaicīgu darbību. Tas ir svarīgi, ņemot vērā nesenos Eiropas likumdošanas ierobežojumus, kas ierobežos F-gāzes.Comments


Commenting has been turned off.
bottom of page