top of page

Fenagy piedāvā CO2 siltumsūkņus un izobutāna (R600) siltumsūkņus

Dānijas siltumsūkņu ražotājs Fenagy ir gatavs apmierināt Eiropas tirgus pieprasījumu pēc lielas jaudas siltumsūkņiem.

Fenagy siltumsūknis
Fenagy

Klauss Jensens, rūpnieciskās dzesēšanas un apkures nodaļas pārdošanas direktors, parādīja Markam Časero, ATMOsphere dibinātājam un izpilddirektoram, 3MW (853TR) CO2 (R744) iekārtu, kas paredzēts gaiss-ūdens siltumsūknim un jauno ūdens-ūdens 1MW. (284TR) izobutāna (R600a) siltumsūkni.

Pēc Jensena teiktā, Fenagy ir ražojis 3MW CO2 statīvus aptuveni pusotru gadu. Iepriekš 2,2 MW (626TR) bija tā lielākās jaudas CO2 iekārta. Jensens sacīja, ka iekārtas var savienot kaskādē, lai nodrošinātu lielāku jaudu, un uzņēmums pašlaik strādā pie 13 MW (3696 TR) centralizētās siltumapgādes projekta pilsētai Dānijas dienvidos.


3MW iekārta satur:

  • Astoņi kompresori, cilindru Bitzer kompresori

  • Seši “max izmēra” ežektori, kas izstrādāti sadarbībā ar Norvēģijas Zinātnes un tehnoloģijas universitāti, kas, pēc Jensena teiktā, ļauj pastāvīgi darboties augstā spiedienā

  • Divi Kelvion siltummaiņi/gāzes dzesētāji, katrs ar 1,5 MW (427TR) jaudu

  • Divi Temprite eļļas separatori

  • Vadības panelis, kas aprīkots ar Fenagy programmatūru Siemens platformā reāllaika uzraudzībai

Papildus lielāku CO2 siltumsūkņu būvniecībai Fenagy ir sācis strādāt arī ar ogļūdeņražiem, īpaši izobutānu. Jensens teica, ka Fenagy sāka strādāt ar izobutānu (R600), jo klienti pieprasīja centralizētās siltumapgādes projektus ar augstu atpakaļgaitas ūdens temperatūru 45–50 °C (104–122 °F).

"Šeit CO2 nav ideāls kā atsevišķs aukstumaģents," sacīja Jensens. "Mēs sākām domāt par CO2 apvienošanu ar izobutānu, izmantojot izobutāna siltumsūkņus, lai atdzesētu ūdens un CO2 sistēmu."

Kā aukstumaģents CO2 vislabāk darbojas ar lielām temperatūras izmaiņām, skaidroja Jensens. Kad auksts ūdens nonāk gāzes dzesētājā, CO2 nodrošina augstu izplūdes temperatūru. Tomēr ogļūdeņraži ir vairāk salīdzināmi ar parastajiem aukstumaģentiem un labi darbojas ar zemām temperatūras izmaiņām un bez transkritiskas darbības, viņš piebilda.

"Tas ir pilnīgi atšķirīgs, un tas mums paver jaunus tirgus," sacīja Jensens.

JAUNI TIRGI

Fenagy var piegādāt līdz pat 95°C (203°F) karstu ūdeni ar izobutāna iekārtām pat ar augstu ūdens atteces temperatūru, sacīja Jensens. "Mēs varam uzsildīt ūdeni no 70 līdz 90°C [158 līdz 194°F] vai no 60 līdz 70°C [140 līdz 158°F], kas atšķiras no CO2.

Zemāks ogļūdeņražu darba spiediens arī vienkāršo sistēmu, ļaujot izmantot skrūvju kompresorus, norāda Karstens Sands, Fenagy mehānikas projektēšanas inženieris.

"Skrūves kompresori samazina nepieciešamo komponentu un cauruļvadu skaitu salīdzinājumā ar CO2 siltumsūkņu virzuļa vienībām," Sand saka video, kas ievietots Fenagy LinkedIn lapā.


Chasserot tūres laikā tika apskatītas FENAGY daļa ražotnes. Tajā bija pakāpju ūdens-ūdens R600a siltumsūkņa sistēma, lai nodrošinātu dzesēšanu un apkuri biogāzes lietojumam. Pēc Jensena teiktā, Fenagy atbilst 9MW (2559TR) jaudas prasībām, izmantojot trīs “mašīnas”, no kurām katra ir aprīkota ar trim 1MW (284TR) Bitzer skrūves kompresoriem, un katrs kompresors satur aptuveni 50 kg (110 mārciņas) vai mazāk izobutāna.

Katrā mašīnā ir trīs atsevišķi siltumsūkņi, lai pakāpeniski paaugstinātu ūdens temperatūru, sacīja Jensens, izmantojot "modulāro pieeju, kas optimizē sistēmas efektivitāti".


AR VIEN LIELĀKI

Saskaņā ar Sand teikto, Fenagy izstrādā lielāku ogļūdeņraža siltumsūkni, izmantojot 2000 m3 stundā Bitzer kompresoru, kas ļauj vienam siltumsūknim nodrošināt 2MW (569TR) jaudu. Trīs bloki, kas apvienoti “sērijā vai paralēli”, nodrošinās līdz 6MW (1706TR) jaudu.

"Mēs saņemam klientu pieprasījumus par ūdens izvadi 110, 120, pat 140 °C [230, 248 un 284 °F] temperatūrā citiem lietojumiem," sacīja Jensens.


Papildus biogāzes nozarei uzņēmums saskata iekārtu potenciālu citos tirgos, tostarp ģeotermālajā un oglekļa uztveršanā.


Fenagy, kas daļēji pieder Zviedrijas vairumtirgotājam Beijer Ref, nodrošina dabisko aukstumnesēju CO2 un ogļūdeņražu risinājumus rūpnieciskās un centralizētās siltumapgādes tirgiem. Fenagijam ir ATMOsphere ATMO apstiprināto dabisko aukstumnesēju marķējums, un tā atkārtota apstiprināšana tika iegūta pagājušā gada februārī. Etiķete iezīmē uzņēmumu kā savā klasē labāko dabisko aukstumnesēju sistēmu un komponentu ražotāju visā pasaulē, un Fenagy sākotnēji tam tika apstiprināts 2023. gada maijā.fenagy siltumsūkņi
Fenagy

Kommentare


Die Kommentarfunktion wurde abgeschaltet.
bottom of page